Poradź sobie z książką TAG

Witam was po tak długiej przerwie. Jako że ostatnio mam troszkę zamieszania, a bardzo chciałam wrócić już do dodawania postów, przychodzę z tagiem. Sądzę, że jest to coś co i Wam i mi pozwoli odpocząć od szkoły.

No więc tak, tag polega na wybraniu 8 książek, otworzeniu ich na losowej stronie. Kolejno trzeba odszukać pierwszy czasownik jak pojawił się w tekście i odpowiedzieć za jego pomocą na pytanie. Z resztą pewnie już znacie ten tag bo ostatnio jest bardzo popularny.
Zaczynajmy!

Oto jakie pozycje wybrałam do tej zabawy:
 Duma i uprzedzenie Jane Austen
 Wichrowe Wzgórza Emily Bronte
 Światło którego nie widać Anthony Doerr
 Submarino Jonas T. Bengtsson
 Coldplay Życie w trasie Matt McGinn
 Jimi Hendrix oczami brata Leon Hendrix Adam Mitchell
 Światło i cień Jimmy Page w rozmowach Brad Tolinski


1. Jak zmienić żarówkę?
A po co wymieniać żarówkę? Skoro można unikać zapalania światła, by nie musieć jej wymieniać w razie przepalenia.

2. Jak upiec ciasto?

 Oto krótki przepis:
Aby mieć w domu pyszny placek musisz wstać wcześnie rano i iść przed cukiernie przed jej otwarciem, aby uniknąć kolejek. Będąc już w środku trzeba uważać by nikt nie zajechał Ci drogi i nie wziął sprzed nosa ostatniego kawałka ciasta.

3. Jak napompować koło w rowerze?
Pierwsze co musisz zrobić to dowiedzieć się, gdzie znajduje się pompka. Kolejno trzeba odwrócić rower do góry nogami, odkręcić taki śmieszny dzyndzelek, użyć pompki i gotowe ! Nie musicie dziękować. :)

4. Jak dostać piątkę z testu?
 Oto najlepszy sposób jaki znam. Wystarczy siąść przed biurkiem, nauczyć się na test. Wieczorem położyć spać, a  rano wstać zapiąć spodnie i ochoczo ruszyć do szkoły. Piąteczka murowana. :)

5. Jak szybko posprzątać pokój?
 Aby to zrobić należy wypić sok z gumijagód, co doda nam +100 do szybkości. No i pokój sprzątnięty w mgnieniu oka.

6. Jak schudnąć?


 Należy wziąć się za siebie. Zacząć ćwiczyć i zdrowo się odżywiać. Bardzo ważne jest, aby mimo niepowodzeń nie stracić zapału.

7. Jak naprawić zepsutą pralkę?

 Pierwszym krokiem, który prowadzi do przywrócenia do życia pralkę, jest skupienie się i przypomnienie sobie numeru do hydraulika. A później to już pójdzie jak z płatka.

8. Jak mieć więcej czasu na czytanie?
Odpowiedź jest prosta. Wystarczy użyć mózgu i tak rozplanować dzień, aby móc czytać więcej. :)To już wszystkie pytania. Dajcie znać jak wam  podobały się moje odpowiedzi.

Do następnego przeczytania!

Popularne posty